آموزش وردپرس
خانه / مطالب جالب / فلوت ۳۵ هزار ساله، قدیمی ترین ابزار موسیقی دنیا

فلوت ۳۵ هزار ساله، قدیمی ترین ابزار موسیقی دنیا

فلوتی که در تصویر بالا می بینید، اولین ابزار موسیقی تاریخ نژاد انسان و یکی از اولین مثال های زندگی تکنولوژیک این نژاد است و ثابت می کند که موسیقی حتی از ۳۵ هزار سال پیش برای انسان شناخته شده و کاربردی بوده است. حضورتان را در برنامه گروه موزیک عصر سنگ خوشامد می گوییم!

این فلوت از استخوان یک کرکس عظیم الجثه ساخته شده و به دوران پارینه سنگی تعلق دارد. یک گروه باستان شناس این فلوت را در دهکده Ach در جنوب آلمان یافته اند. ارتفاع این فلوت ۲۲ سانتی متر و قطر دهانه آن ۲٫۵ سانتی متر است. همچنین دارای ۵ سوراخ و یک برش وی شکل در یک انتها است. برای نواختن این فلوت قسمت وی شکل را جلوی دهان قرار داده و در آن می دمیده اند. البته قسمت انتهایی این فلوت از محل سوراخ پنجم شکسته است. اینها اطلاعاتی است که توسط دکتر نیکلاس کنارد، استاد دانشگاه تابینگن در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

تحقیقات نشان داده است که این فلوت قادر به تولید دامنه نتی همانند فلوت های مدرن امروزی بوده است. دکتر کنارد همچنین به این نکته اشاره مي کند که کشف این ابزار موسیقی نه تنها نشان دهنده شروع تمدن در انسانهای پارینه سنگی، بلکه یکی از برتری های مهم و مشخص آنها نسبت به انسان های نئاندرتال بوده است.

جالب آن که از این دست فلوت ها تا کنون ۸ مورد کشف شده که قدیمی ترین و سالم ترین انها این فلوت می باشد. فلوت های دیگر از جنس استخوان پرندگان و عاج ماموت بوده است.

منبع : سات نارنجی و سایت همشهری انلاین

No votes yet.
Please wait...

درباره ی سعید قلی پور

معلم دبستان نبی اکرم ص شهر جدید پرند

همچنین ببینید

پنالتی جالب

در همه جا میشه نکته هایی آموزنده دید حتی در فوتبال . فیلم پنالتی ببینید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *