آموزش وردپرس
خانه / مطالب جالب / شازده کوچولو

شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو (به فرانسوی: Le Petit Prince)‏ یا به قول شاعر عزیز کشورمان احمد شاملو مسافر کوچولو کتابی است که با لحن کودکانه نوشته شده ولی با این وجود این کتاب را نمی توان کتابی فقط مخصوص کودکان دانست. این کتاب جزئ بهترین کتاب هایی می باشد که خوانده ام و همواره به بهترین دوستانم ، خواندن آن را توصیه می کنم . کتاب شازده کوچولو در سال۱۹۴۳ توسط آنتوان دو سنت اگزوپری (به فرانسوی: Antoine de Saint Exupéry)‏ ‏ خلبان و نویسنده فرانسوی نوشته شد. یکی از برترین آثار ادبی جهان می باشد که به عنوان برترین اثر فرانسوی در قرن بیستم انتخاب شده و پرفروش ترین کتاب سال۲۰۰۷ کشور فرانسه بود. کتاب شازده کوچولو به بیش از ۲۱۰ زبان ترجمه شده است که ۳ ترجمه مشهور از این کتاب به زبان فارسی وجود دارد. ترجمه احمد شاملو (مسافر کوچولو) ترجمه محمد قاضی و ترجمه ابوالحسن نجفی از این جمله می باشند. اگه از این پست خوشتون امد ستاره حتما ستاره بدهید.

 

شازده کوچولو
شازده کوچولو

متن پی دی اف کتاب شازده کوچلو را برای ترغیب شما به خرید کتاب به صورت ناقص برای دانلود قرار داده ام. (بهتر است به قوانین کپی رایت احترام بگذاریم)

برای دانلود اینجا کلیک کنید

اما فایل کتاب صوتی (شازده کوچلو) به صورت کامل با حجم کم برای دانلود آماده می باشد.(اصل این فایل از سایت آشنا می باشد) این فایل با صدای آقای گرگین تهیه شده است. ترجمه این کتاب صوتی نزدیک به ترجمه محمد قاضی می باشد)(در صورت وجود اشکال چه حقوقی چه تکنیکی حتما در قسمت نظرات بیان کنید)

برای دانلود اینجا کلیک کنید

 

آنتوان دو سنت اگزوپری
آنتوان دو سنت اگزوپری
آنتوان دو سنت اگزوپری
آنتوان دو سنت اگزوپری

در زیر متن پشت کتاب شازده کوچولو ترجمه ی محمد قاضی را می خوانیم:

شازده کوچولو اثری خیال انگیز و زیباست که در خلال آن عواطف بشری به ساده ترین شکل ، تجزیه و تحلیل شده است و عناصری که بر اثر غوطه ور شدن در علایق مادی و پول پرستی از سجایای انسانی بدور افتاده اند تحت نام آدمهای بزرگ به باد مسخره گرفته شده است.شازده کوچولو شعری است منثور و نثری است شاعرانه که مشحون از یک دنیای لطف و معنی است. شازده کوچولو رویایی است راستین که در درون آدمی ریشه دوانده است. شازده کوچولو آن قدر که رویایی می نماید ، همان اندازه نیز آرزوها و آرمانهایش واقعی و لمس کردنی استودر کالبدی کوچک تمام پاکیها زیباییها و حقیقت ها و احساس های راستین را در خود دارد و از دروغها ، تظاهرها ، فروماندگی ها و نابخردی های به ظاهر خردمندانه بدور است. سخنان شازده کوچولو ، پرنده های سپیدی هست که به هر سو می پرند و حقیقت و راستی را به آن هایی که شیفته ی زیبایی های درونند ، هدیه می کنند و باصدای شازده کوچولو می خوانند: (( آنچه اصل است ، از دیده پنهان است.)) آنتوان دو سنت اگزوپری در سال ۱۹۰۰ درشهر لیون زاده شد. در چهارده سالگی یتیم شد و مسئولیت تامین هزینه ی خانواده به دوش او افتاد . خدمت نظام را در نیروی هوایی گذراند و فن خلبانی و مکانیک آن را یاد گرفت و به یکباره به خدمت ارتش در آمد. زیبایی طبیعت و مناظر متنوع جهان و آشنایی بیشتر با جامعه های مختلف الهام بخش طبع حساس و نکته سنجش گردید. آنتوان دو سنت اگزوپری بعد از تسلیم فرانسه به قوای آلمان ، از آن کشور تبعید شد و به امریکا رفت و در آن کشور سه کتاب نوشت که شازده کوچولو یکی از آن سه است . آنتوان دو سنت اگزوپری در یکی از پرواز هایش گم شد و هرگز بازنگشت و این شاید آرزوی او بود.  آسمان قربانی فرزانه ای پذیرفت.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی سعید قلی پور

معلم دبستان نبی اکرم ص شهر جدید پرند

همچنین ببینید

پنالتی جالب

در همه جا میشه نکته هایی آموزنده دید حتی در فوتبال . فیلم پنالتی ببینید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *