آموزش وردپرس
خانه / مطالب جالب / افتتاح اولین مدارس استیو جابز در هلند؛ آموزش تنها با آیپد

افتتاح اولین مدارس استیو جابز در هلند؛ آموزش تنها با آیپد

نویسنده :نیما دادگستر از سایت نارنجی

بنیاد O4NT دیروز به قول خود برای گشایش ۷ مدرسه استیو جابز با کلاس های دیجیتال در هلند وفا کرد. ولی اینها مدرسه های عادی نیستند؛ تمام کارهای آموزشی توسط آیپد صورت می گیرد.

 

این بنیاد هلندی که در ابتدای جولای قول گشایش مدارسی مجهز به آیپد را داده بود آنها را در ۶ شهر بر پا کرده اما استفاده از آیپد تمام ماجرا نیست.  دانش آموزان با استفاده از آیپد در یک کلاس دیجیتال مشغول درس خواندن می شوند و به محیطی کاملا سه بعدی دسترسی پیدا می کنند که به آنها امکان جا به جایی بین کلاس های درس را هم می دهد.

والدینی هم که همیشه نگران بودند فرزندان شان در مدرسه چه می کنند قادر خواهند شد فرآیند پیشرفت آنها را با استفاده از یک اپلیکیشن به نام iDesk دنبال کنند. دانش آموزان نیز ملزم هستند از طریق اپ sCoolTool که توسط TikTik ساخته شده روند پیشرفت و دستاوردهای خود را ثبت کنند.
O4NT معتقد است که با استفاده از سیستم آموزشی ۱ آیپد به ازای هر نفر می توان به خوبی به ۵۸ هدف اصلی مورد نظر وزارت آموزش دست یافت و حتی موارد بیشتری را نیز قابل تعریف و وصول می داند. بهبود پردازش اطلاعات، همکاری بهتر و افزایش مهارت های مورد نیاز برای حل مسائل پیچیده در این برنامه آموزشی، اضافه بر اهداف قبلی تعریف شده اند.
طبق گفته سخنگوی O4NT قرار نیست دیگر معلمین به عنوان انتقال دهنده آگاهی های مختلف برای گروهی از بچه ها عمل کنند. آنها به مرور تبدیل به مربیانی خواهند شد که بچه ها را به طور انفرادی و در قالب گروه ها، مربی گری می کنند. از آنجایی که اپ های آموزشی برای یادگیری مهارت های اصلی در دسترس هستند، فرآیند آموزش می تواند به طور کامل بر اساس سرعت و سبک یادگیری هر دانش آموز تعیین شود.
اپلیکیشن Symbaloo نیز در قالب این سیستم آموزشی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در درون مدرسه و یا با مدارس دیگر به کار گرفته می شود.
با تمام اینها، آموزش تنها مربوط به کلاس درس نیست. برای فراهم کردن تجربه یادگیری واقعی تر، این سیستم شامل امکاناتی نظیر زمین بازی sCoolSpace است که یک محیط مجهز به واقعیت افزوده به شمار می رود و در آن بچه ها می توانند بدون خطر در کنار هم حضور یابند.
این محیط های آموزشی به خاطر استفاده از آیپد به عنوان وسیله درسی اصلی شان است که مدارس استیو جابز نامیده شده اند.
No votes yet.
Please wait...

درباره ی سعید قلی پور

معلم دبستان نبی اکرم ص شهر جدید پرند

همچنین ببینید

پنالتی جالب

در همه جا میشه نکته هایی آموزنده دید حتی در فوتبال . فیلم پنالتی ببینید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *